BIO | Daniel Barták

BIO


Daniel Barták

hudební skladatel, producent, pianista, aranžér, zpěvák, herec

Daniel Barták

hudební skladatel, producent, pianista, aranžér, zpěvák, herec

  • Daniel Barták je český hudební skladatel, producent, pianista, herec a zpěvák, který svým působením významně přispěl do českého hudebního průmyslu. Studoval hudebně-dramatický obor herectví na Pražské konzervatoři. Píše hudbu pro film, divadlo a sólové interprety a zároveň účinkuje jako herec a zpěvák v desítkách divadelních představení.
  • Můžete si ho pamatovat z televizního pořadu “Hvězdy u piana”, kde hrál na piano po boku desítek známých českých zpěváků a kde společně s Helenou Vondráčkovou a Petrem Vondráčkem moderoval pořad.
  • Hudebně spolupracoval s řadou známých osobností a ikon českého showbyznysu, jako byl například Karel Gott, Hana Zagorová, Michal David, Helena Vondráčková a mnoho dalších.
  • Mezi jeho nejznámější hudební tvorbu z oblasti filmu patří filmy a seriály Filipa Renče, jako například seriál “Sanitka 2”, film “Sebemilenec” nebo pohádka “Kouzelník Žito”, režiséra Zdeňka Zelenky.
  • Napsal několik původních muzikálů, jako třeba “Malý princ”, “Strašidlo Cantervillské” a zejména divácky úspěšný muzikál “Mefisto”, který kromě Divadla Hybernia rozezněl i divadelní sály po celém světě, kde sklízí úspěchy dodnes.
  • A právě muzikál “Mefisto” je také součástí jeho nejvýznamnějších divadelních rolí. Ztvárnil v něm roli "Andreucio" a za svůj výkon získal hlavní cenu na mezinárodním muzikálovém festivalu DIMF v Jižní Koreji za nejlepší mužský výkon v hlavní roli.
  • Daniel Barták již řadu let vytváří nahrávky a aranžuje hudbu pro divadelní představení a muzikály, jako například “Baron Prášil”, “Romeo a Julie”, “Sněhová královna”, "Casanova" a "Jeptišky". Dále také vytváří hudební aranžmá a nahrávky pro televizní filmy a seriály jako například “Piknik” a "Zdivočelá země" Hynka Bočana. Za zmínku stojí i populární televizní seriál "Policie Modrava", který už odvysílal pět sérií.
  • Můžete se s ním občas setkat i jako s režisérem, což sám bere jako koníček. Jako režisér však má již za sebou paradoxně několik úspěšných a známých projektů.

V sekci „PORTFOLIO“ najdete seznam veškeré tvorby a činnosti v časové ose